Finansal Teknolojilerin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

OMEGA Finansal Yatırımlar ve Danışmanlık A.Ş.

OMEGA Finansal Yatırımlar ve Danışmanlık A.Ş. finansal hizmetler sektöründe yatırımlar gerçekleştirmek, sektör oyuncularının satın alma ve birleşmelerinde, iş geliştirme faaliyetlerinde danışmanlık hizmetleri sunmak, sektörün farklı alanlarında yer alan kurumların büyüme stratejilerini oluşturmak, organizasyonel yapılanmalarını sağlamak gibi konularda danışmanlık hizmetleri vermek amacıyla 2017 yılında Gökçen Süer tarafından kurulmuştur.

Grubumuz ilk yatırımlarını ülkemizin en büyük Tele-Tıp hizmetleri sağlayıcısı olan ve halihazırda 1.5 Milyon üzerinde hak sahibi olan gruplara hizmet veren Telemedico Turkey Sağlık Destek Hizmetleri ve Danışmanlık Anonim Şirketi’ne, bireysel sağlık sigortalarında uzmanlaşma hedefi ile yola çıkan İstanbul’da yerleşik bir sigorta acentesi olan MediSure Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi’ne ve kurumsal sigortacılıkta uzmanlaşma hedefi ile yola çıkan İstanbul’da yerleşik bir sigorta acentesi olan Yıldırım Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi’ne yapmıştır.

OMEGA Grubu 2022 yılı stratejileri çerçevesinde sigorta ve reasürans brokerliği faaliyetlerine odaklanma kararı almış ve erken dönem yatırımları olan Yıldırım Sigorta Aracılık Hizmetleri Hizmetleri Limited Şirketi ve MediSure Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi yatırımlarından çıkışını karlı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Grubumuz, yeni stratejisi çerçevesinde 2021 yılı Kasım ayında ülkemizin teknoloji ve reasürans brokerliği faaliyetlerini en etkin bir şekilde birleştiren ve gerçekleştireceği marka işbirlikleri ile sigorta aracılığını farklı ve akıllı bir dağıtım ve pazarlama stratejisine taşıyan şirketi MGA Reasürans ve Sigorta Brokerliği A.Ş.’nin kuruluşunu tamamlamıştır.

Biz Kimiz ?

image

Gökçen Süer

Yönetim Kurulu Başkanı

Şirketimizin kurucusu Gökçen Süer Anadolu Sigorta, Ak Sigorta ve Ergo Sigorta gibi ülkemizin önde gelen sigorta şirketlerindeki 10 yılı aşkın deneyiminin ardından 2009 yılında ülkemizin ihtiyari reasürans plasmanları konusunda uzmanlaşan ilk brokerliği olan GRC Reasürans Brokerliği A.Ş.’yi kurmuştur.

GRC Reasürans Brokerliği ilk yıllarında gösterdiği başarı ile 2012 yılında Londra’nın önde gelen brokerlik şirketlerinden Howden Broking Group ile ortaklığa gitmiş, kurucumuz Gökçen Süer de reasürans alanında sağlanan başarıyı, hedef müşterilere doğrudan sunmak amacıyla 2013 yılında aynı grup ile ülkemizin enerji risklerinin yönetim ve plasmanı alanında uzmanlaşan sigorta brokerliği Howden Sigorta Brokerliği A.Ş.’yi kurmuştur.

Gökçen Süer 2017 yılında her iki şirketteki hisselerini Howden Broking Group’a devrederek yeni yatırımlara girişmek üzere OMEGA Finansal Yatırımlar ve Danışmanlık A.Ş.’yi kurmuştur.

image

Murat Boğatur

Yönetim Kurulu Üyesi

Şirketimiz yöneticilerinden Murat Boğatur, Şark Sigorta, Ergo İsviçre Sigorta ve Aksigorta gibi sektörün önde gelen sigorta şirketlerinde 20 yılı aşkın yöneticilik yapmıştır.

2009 yılında Şirketimiz kurucusu Gökçen Süer ile birlikte GRC Reasürans Brokerliği A.Ş.’nin kuruluşunda yer almış ve şirket ortağı olarak genel müdürlük görevini de üstlenmiştir.

2017 yılının sonunda GRC Howden Reasürans Brokerliği A.Ş.’deki hisse ve görevlerini şirket ortağı Howden Broking Group’a devreden Murat Boğatur, 2018 yılında “Yönetim Kurulu Üyesi” görev ve ünvanı ile OMEGA ailesine katılmıştır.

image

Erdem Aydınlı

Yönetim Kurulu Üyesi

Sigorta sektörüne 2001 yılında Anadolu Sigorta’da müfettiş olarak başlayan Erdem Aydınlı, sonrasında Oyak Emeklilik’te ve şirketin satışı ile birlikte ING Emeklilik’te Finans Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Şirketin pek çok projesinde görev aldıktan sonra hayat sigortası ruhsat projesinde yer almış, şirketin JV dağıtım kanalı projesini başlatmıştır.

2012 yılında fizibilite çalışmalarına başladığı Sigorta Cini’nin NN Group iştiraki olarak kuruculuğunu üstlenmiş, ülke genelinde 18 ilde 35 sigorta mağazası ve üçüncü en fazla ziyaret edilen sigorta karşılaştırma sitesi ile Türkiye’nin en bilinen sigorta dağıtım markalarından birinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Erdem Aydınlı, 2021 yılında “Yönetim Kurulu Üyesi” görev ve ünvanı ile OMEGA ailesine katılmıştır.

image

Orkun Erdem

Yönetim Kurulu Danışmanı

Sigortacılık sektörüne 2005 yılında Aksigorta A.Ş. Hasar Servisinde başlayan Orkun Erdem, sonrasında Bölge Satış Yöneticiliği pozisyonuna atanmıştır.

9 yıl boyunca şirket bünyesinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev alan Orkun Erdem 2014 yılında İstanbul Bakırköy Bölge Müdürü pozisyonuna atanmıştır.

2016 yılında Trakya Bölge Müdürlüğü de kendisinin sorumluluğuna verilmiş olan Orkun Erdem, 2017 yılında Aksigorta’daki görevinden ayrılarak OMEGA ailesine katılmış olup, halihazırda şirketin iştiraklerinden Yıldırım Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucu ortaklığı görevini yürütmektedir.

image

Tolga Özyar

Yönetim Kurulu Danışmanı

Sigortacılık sektöründeki kariyerine 1995 yılında Marmara üniversitesi sigortacılık ana bilim dalındaki yüksek lisans çalışmasının ardından Türk Nippon Sigorta’da hasar departmanında başlayan Tolga Özyar, 1999 yılında Axa Oyak Sigorta’da Satış Yöneticiliği pozisyonuna atanmıştır.

2008 Yılında Aksigorta’ya satış yöneticisi olarak transfer olan Özyar, 2011 yılında aynı şirkette İstanbul Bakırköy Bölge Müdürlüğü görevini, 2014 yılında da Kadıköy ve Kocaeli Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

2017 yılında Aksigorta’daki görevinden ayrılarak OMEGA ailesine katılan Tolga Özyar, halihazırda şirketin iştiraklerinden Yıldırım Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucu ortaklığı görevini yürütmektedir.